"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Londýn

Tak a ještě několik řádků k Sianě. Pro všechny co komentují! (Helion, Wocas a tajnoska22)

Hezké čtení a připomínám, anketu k této povídce jsem neukončíla, takže můžete ještě získat věnování!

Višnu

 

Strýc Vernon dostal za svou práci velmi zvláštní odměnu, tou byla dovolená někde na Bahamských ostrovech. Měl odletět s celou svojí rodinou, takže Harry pro ně nyní znamenal obrovský problém. Paní Figová, sousedka, která si mladíka k sobě brala, když potřebovali si zlomila nohu a byla v nemocnici.

Díky čemuž tedy vyvstával problém. Kam s Harrym Potterem? Tahle otázka nedávala paní Dursleyové spát, a tak ještě večer vyšla na zahradu a začala při měsíčku zalévat květiny. Trápilo ji, že nic nevymyslela, a na víc při svém zahloubání narazila do jednoho květináče, který rozbila.

Stalo se něco, Petunie?” Vyděsil paní Dursleyovou ženský hlas. “A ale ne, Siano, vše je v pořádku.” Učitelka se zasmála. “Jsi stejně špatná lhářka, jako mí svěřenci, tak co se děje?” “Vernon v práci získal dovolenou, ale nemůžeme Harryho vzít s sebou, protože si pro něj mají přijít jeho přátelé.” “A kdypak byste měli odjet?” “Pozítří v noci.” Povzdechla si paní Dursleyová. “No, tak Harryho nech u mě. Jsem doma sama a když bude problém, jsem přece učitelka s beznadějnými delikventy jsem ve styku denně.”

To bys pro nás vážně udělala?” Siana se usmála. “Petunie, máš jiné řešení?” Žena se zahleděla do země, ale pak řekla. “Ne.” “No tak, Petunie, přece si nenecháš zkazit svou letošní dovolenou.” “No, ano! To je skvělé řešení. Nebude tě to moc obtěžovat?” “Ále vůbec ne.” Mávla Siana rukou.

Děkuji! Zachránila si nás.” “To ale vůbec nestojí za řeč.” Usmála se učitelka. “Dobrou noc.” Popřála ještě sousedce, než se vrátila zpět do prázdného domu.Druhý denPottere, pojď sem.” Přivolala si chlapce, který jednou zachrání celý kouzelnický svět. “My zítra odjedeme na dovolenou, ale protože je paní Figová v nemocnici, tak ty budeš pod přísným dohledem, Siany, a nebudeš dělat žádné vylomeniny, je ti to jasné?” “Ano, teto.” Přikývl Harry. Opravdu se jich zbaví! Téměř tomu nemohl uvěřit. Zbaví se svých příbuzných a uvidí je až příští rok! To byl snad ten nejlepší dárek k narozeninám, který kdy dostal.Siana se stavila pro chlapce v deset hodin, přesně tak, jak byli domluveni. A pak vyjeli do Londýna.Londýn, hlavní město Velké Británie, je velké a překrásné město. Siana v něm však naposledy byla pře asi třinácti lety, to jí bylo patnáct, téměř šestnáct a ona se z japoské školy vrátila za svou kamarádkou, strávila s ní zde jen jeden jediný den a od té doby nic. Jistě narodila se tu v jedné vážené rodině a žila tu až do svých asi 13ti let. Ale z toho období si toho moc nepamatovala.Procházela s Harrym Potterem jedním nákupním střediskem v Londýně a sháněli do pokoje jejího kmotřence vše, co jen by mohl chtít a potřebovat.I přes obrovské množství lidí, které procházeli celým městem, užili si spolu spoustu legrace. Siana Harrymu navrhovala samé nemyslitelné věci, třeba vycpaného losa, nebo příšerně barevný lustr – fialovo-růžovo-oranžový!V jednu se zastavili v jedné restauraci na vynikající oběd. Po něm se oba zase vrhli do nakupovací mánie. Vybírali postel, psací stůl, lampičku na něj, koberec, skříň, prostě veškeré vybavení. Siana z toho dělala velkou legraci, jinak by Harry to celodenní nakupování a nezvládl.Už měli vše objednané a také koupenou barvu, se kterou se zítra pustí do práce. Ještě se zastavili na menší večeři a odjeli spolu zpět do Kvikálkova, přesněji do Zobí ulici číslo 4 a 2.

31.10.2009 15:38:40
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1927 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (2 | 15%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 8%)
D z Limbu (3 | 23%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one