"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Přehlídka šperků

Kapitola 2 - Přehlídka šperků, ne jen na zkrášlení

 

Druhý den se Alexa probudila dřív než Lucka vstala a šla si vyčistit zuby ( Graulit ji pronásledoval ), když na něj přišla čistila si zuby kartáčkem, na kterém bylo její jméno, pak šli společně po schodech dolů. Byl to obyčejný dvoupatrový byt, ve kterém nebylo nic k jídlu. Domluvili se tedy s Graulitem, že se vrátí. V pokoji na ně čekala dobrá snídaně, kterou připravila Višnu. Lucka stále spala a Višnu seděla za stolem. ,,Kde jste byli tak dlouho." reptala šeptem Višnu ,,Hladali jsme něco ke snídani, ale v tomhle domě není nic." odpověděla Alexandra ,,Dobře, tak se pojLdte najíst, a pak začneme s vysvětlováním." Když byli asi u prostřed snídaně, tak se Lucka probudila. ,,Proč jste mě neprobudily?" zlobila se ,,Ty si sestřičko spala tak sladce, že jsme tě nechtěli budit." ,,Višnu, buLd, tak hodná a dělej si šoufky z někoho jinýho." ,,Ale tady nikdy jiný není." obě sestry se na sebe podívaly a začaly se hrozně nahlas smát. ,,Ne teLd už vážně proč jste mě nevzbudily?" ,,Vždyť už jsem řekla, že jsem tě nechtěla budit kvůli tomu, že ti to moc slušelo."

,,Tak dobře, věřím ti, a co teLd budeme podnikat Viš?" zeptala se Lucka. ,, To je jasné, jak jsem řekla už včera. Řeknema Alex něco o našich zbraních, a pak si je zkusí na cvičišti." řekla Višnu a ukázala na zbraně na komodě. ,,Aha." přitakala Lucka. Alex kde je Graulit?" ,,Tady." a ukázala ke komodě se zbraněmi. ,,Grauli, co to tam děláš?" zeptala se Arki ,,Nic mamy." a přišoural se k Alex s lísavým pohledem. Alex se na Graulita usmála a zeptala se Višnu ,,Začneme?" ,,Dobře, ale ..." Višnu zavřela oči a začala zvedat ruce dlaněmi vzhůru. Jídlo a prázdné talíře se vyměnily se zbraněmi. ,,Jak si to...to.." ,,udělala." dokončila za ni Lucka. ,,Taky se to naučíš máš proto nadání." řekla ještě s úsměvěvem a odešla z pokoje, pak talíře s jídlem zmizely. ,,Jak?" zeptala se Alexa a ukázala na komodu. ,,To Lucka." řekla Višnu ,,Můžeme?" optala se ještě. ,,Nenapínej ji a pojdme na to." řekla Arki.,,Takže ( začala vysvětlovat Višnu a vzala do ruky zbrań ve tvaru hada

) tohle je " "zakńaktel" skočila jí do řeči Alex ,,Jak to víš." ,,Od Síriuse Blacka." ,,A odkud znáš Siriuse?" ,,No odtud." ,,Kolikátka? No to vlastně nemůžeš vědět." ..Patnáctka." ,,A tohle víš jak?" ,,Lucka se na to Síriuse zeptala." ,,A víš, jak se s tím zachází nebo jak ti to může ublížit?" ,,To už nevím." ,,Takže tím dostaneš elektrický šok první rána tě omráčí. Druhá zabije a třetí rozloží." ,,Jak rozloží?" ,,No rozložíš se v prach, prodtě se rozložíš." ,,Alex přisvědčila, i když to stále nechápala. ,,Pořád tomu nerozumíš viLd." Alex přikývla,,Tak na mě třikrát vystřel." a dala Alex zakńaktel do ruky. ,,Ale vždyLt tě zabiju. Višnu se usmála ,,Zase se vrátím." Alex na ni nechápavě pohlédla ,,třikrát na mě vystřel a já ti to názorně ukážu." Alex z toho měla špatný pocit, ale vystřelila na Višnu . Když do ní střelila po druhé zustala Višnu nehybně ležet. ,,Ještě jednou." připomněla Arki. Alex se nadechla a střelila po třetí. Višnino tělo zmizelo. ,,Arki já jsem ji rozložila." řekla nevěřícně Alex. ,,Neboj se," Pak někdo zaklepal.

,,Dále." řekla nervózně Alex. Do pokoje vešla Višnu ,,Tak lehce se mě nezbavíš." Alexandra si oddychla, vážně si myslela, že ji zabila, ba hůř rozložila. ,,A jak to, že jsi tady, když jsem tě rozložila?" ,,No, prostě to umím." odpověděla Višnu. ,,A já to taky umím?" ,,Ne a to je dobře." ,,Dobře? A proč, vždyLt mě můžou zakńaktelem zabít. To nechápu." ,,Ani nemůžeš, já to mám za trest." Alex se podívala nechápavým pohledem, nerozumněla tomu, jak oživerní může být za trest. ,,Vím, že nerozumíš, ale vysvětlím ti to později. Alex přikývla na znamení, že souhlasí. ,,Takže teď na ochranu. Na obranu proti zakńaktelu musíš mít tohle." Višnu vytáhla z kapsy fialový kamínek na koženém provázku. ,,Jak mě to může ochránit?" ,,To je "Alimág", je to druh magnetu, ktrý pohlcuje elektrické a elektomagnetické šoky, blesky a spoustu jiných spojených s elektřinou, ale to nejdůležitější je, že si tu energii dokáže uchovat, a když budeš v nebezpečí, můžeš si vzít uloženou sílu a využít ji k ochraně před kulkou nebo něčeho jinýho. Tenhle je tvůj, ale neochrání tě před kouzly." a dala amulet Alex kolem krku. ,,Opatruj ho, je velmi vzácný." dodala ještě Arkinain. Když si Alexandra prohlédla všechny zbraně a Višnu jí řekla jak s nimi zacházet a co všechno umí, zeptala se jí. ,,Kterou si chceš nechat?" ,,Nechám si zakńaktel a silové kopí." odpověděla téměř bez váhání. ,,A teď ti dám tohle, umí to léčit." Višnu vytáhla z kapsy náramek, na kterém byl zlatý plíšek s vyobrazeným okem. ,,Děkuji a jak se tomu říká?" ,,Tarok. Jak dobrá si v lukostřelbě?" ,,Docela dobrá čtyři zásahy kolem středu a jeden přesně do středu." pak najednou někdo zaklepal ,,Dále." vybídla příchozího Višnu. Sírius vešel do místnosti ,,Má paní, přivedl jsem ostatní, jak jste přikázala!" ,,V pořádku Síriusi hned přijdeme sestřičky už tam jsou?" ,,Ano má paní všechny Vaše sestry." ,,Tak běž brzy dorazíme." Sirius odešel, a pak se Višnu obrátila k Arki ,,Řekni Dracovi, že ho brzy přivolám." Arki si posadila Graulita za krk a odešla.

,,Alex , musíme se převléknout." Višnu sáhla do kapsy hábitu a vytáhla bílo-červený míč a hodila ho na zem mezi sebe a Alex, když míč dopadl na zem místnost na ráz zaplnilo oslepující světlo. Jakmile světlo zmizelo míč se vznesl a vklouzl Višnu do ruky. Trochu se zmenšil a vyčuhovaly z něj dva černé provázky. Višnu si míček přivázala za krk,až teLd si Alex všimla, že už nemá na sobě hábit, co včera dostala, ale černou košili, černé elastické kalhoty a černý kožený kabát dlouhý skoro až na zem. ,,To se mi líbí." řekla Alex. ,,A to ještě není všechno, jakou máš velikost bot?" ,,42" ,,Jako já" Višnu otevřela komodu a vytáhla černé vysoké kozačky. ,, Moje náhradní a teLd půjdeme na shromáždění sedneš si mezi mě a Hat, nic neříkej a posaLd se, až si sedne Gym. Nejdřív si sedám já, pak Hat, Lucka, Eva, Gym a teprve,pak se posadíš ty. Ano?" Alex se obula a kývla na znamení, že pochopila. ,,A málem bych zapomněla, po shromáždění půjdeme na cvičiště. Draco nás tam odveze, a protože se ke shromaždišti nesmí přiblížit, projdeme dalšími zelenými dveřmi. Nějaké otázky?" ,,Prozatím žádné." odpověděla Alexa, která se právě po pokoji procházela,aby se ve svých botách naučila chodit. Višnu ji s úšklebkem pozorovala, pak ji zachytila, a zeptala se ,,Nechceš nižší?" Alexandra zavrtěla hlavou a řekla ,,PojLdme."

Když vyšly ze dveří objevila se před nimi skříń , byla stará a černá. Vstoupily do ní, Višnu první a za ní Alexa., když Višnu zavírala dveře zašeptala pár slov v nějakém cizím jazyce. Alex to znělo, jako by řekla ,,Flích dýses kast." pak nastala tma a Alex cítila škubnutí a vítr ve tváři. S druhým škubnutím otevřela oči a naskytl se jí zvláštní pohled, vlevo vedle ní seděla Višnu a vpravo si sedala Hat, pak si vlevo sedla Lucka, pak v pravo Íf a opět na levo Gym, pak si sedla Alexa, jak byly domluveny s Višnu. Teprve pak se rozhlédla, byla v divadle, kde bylo všechno černé, před ní se tyčil sál a na sedadlech seděl stále jeden a ten samý člověk. Na každém sedadle seděl Sírius Black, Alex to vyrazilo dech a chtěla něco říct, vykřiknout nebo něco jiného, ale Višnu vstala a zamezila výhled na Hat, jenž na Alex vrhla varovný pohled. Po této zastávce Višnu pokaračovala dál k Íf a zpět ke Gym od níž šla ke své židli a posadila se. Rozhlédla se po celém sále a začala mluvit hlasem ze kterého bylo jasné, že se zlobí,ale potlačuje to. Mluvila stále nějakým cizím jazykem, ale posledním slovům Alexandra rozuměla. Višnu řekla ,,Síriusi nebudu tě mučit, ale chci, aby ses přiznal jako muž." pak ještě řekla neznámým jazykem jedno jediné slovo ,,Res." Po tomto slově všichni odešli, ale jeden se vrátil a vystoupal na podium poklekl před Višnu a začal ,,Omlouvám se má paní. To já jsem to udělal to já jsem ..." Višnu Síriuse přerušila tím, že rychle vstala, posadila se na okraj podia a řekla ,,Je to pryč, a za to, že ses přiznal tě nepotrestám, ale přijdL za pět dnů na hrad." ,,Ano má paní." s těmito slovy zmizel. Višnu se otočila ke svým sestrám a řekla ,,Nejraději bych ho zabila pomalu a bolestivě znovu a znovu." ,,Ne, to bys neudělala. " ,,A jak si můžeš být tak jistá Evy?" ,,Prostě to víme." vyhrkla Alexandra. Višnu k ní obrátila pohled, tak chladný a neradostný, pak se však změnil na vlídný a hřejivý, který doprovázel zářivý úsměv. ,,Nemá cenu se s vámi pěti hádat. Alex, asi bychom měli jít." Alex přikývla a odešly postraními dveřmi v zákulisí, kde nebylo vidět ani na krok, jen paterčatům svítily ruce. Za dveřmi bylo opět mnoho dveří, ale tyhle byly červené. Hat vstoupila do dveří v pravo, Lucka s Gym v levo a Višnu s Íf a Alexandrou do dveří hned na proti.

07.06.2009 21:24:40
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1927 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (2 | 15%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 8%)
D z Limbu (3 | 23%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one