"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Tajemství

Hohó, mí drazí, přes dovolenou jsem bohužel nenapsala ani čárku... Trávila jsem ji jen odpočinkem, houbařením, přemýšlením a čtením posledního dílu Darrena Shana...

Počítač, který jsem si s sebou vzala mi okupoval bratříček a nebylo prakticky možné se na něj dostat. I přes to tu ale máte další kousek k Sianě.

Užijte si ho a komentujte.

Višnu

 

Mladá Snapeová však nemohla mít ani to nejmenší tušení, že se tak šeredně mýlí. Nevěděla, že byl Brumbál nucen přijmout Dolores Umbridgeovou a nemohla také vědět, co ta ženská bude ve škole provádět. Dozví se to někdy? Nebo položí život za své přátele a mistry?


Jistě, že tu nechce nechat svého milovaného kmotřence samotného, ale co když nebude mít na vybranou, co když bude nepřítel příliš silný? Obětuje se? Přijme svůj osud, nebo bude bojovat proti němu? A může vůbec zvítězit? Dokáže se vůbec někdo vzepřít vůli samotného osudu?


...


Siana stála uprostřed zahrady kterou ze všech stran obklopovala budova její školy v Japonsku. Seděla pod sakurou a hleděla na plynoucí vodu. Ona sama vodu milovala. Seděla tam již celé hodiny a přemýšlela vytrvale a usilovně nad temnými elfy, vždyť ti nikdy nebojovali, tak proč se začali plést do Japonských záležitostí právě teď?


Hlavou jí vířilo velké množství otázek, na které naznala odpovědi a na které bude muset odpovědi najít. Brzy bude tma a nejspíš bude taky pršet, ale o to se ona nestarala. Poslouchala štěbetající studenty, šumění listí a zurčení vody. A tak si nic dalšího nepřipouštěla, už tak měla starostí nad hlavu. Temní Elfové, kdo by to řekl?


Vše, co potřebovala měla kdesi v hlavě, vše co věděla o těch vysokých mužích a ženách bylo někde tam, ukryté hluboko v její mysli a společně se všemi těmi informacemi i klíč k jejich poražení.


Mistr Zeng stál ve své kanceláři a díval se z okna, měl úžasný výhled na svou schovanku, která jen seděla v zahradě. Alespoň tak to vypadalo, odvrátil se od Angličanky a začal se znovu probírat nepřeberným množstvím informacím, které zavážely na jeho pracovným stole.


Siana zavřela oči, aby je nechala si trochu odpočinout, když tu zaslechla nové zvuky. „Mistře, Malao.“ oslovila mistra na stromě. „Kudlanko.“ pozdravila i ženu, která se k ní kradla ve své zvěromágské podobě.


To není možné,“ promluvila žena, která jen před malým okamžikem byla kudlankou nábožnou, „ty jsi ještě lepší, než když jsi odjížděla.“ nechápala to. Snapeová pokrčila rameny. „Strávila jsem nějaký čas sama, poznám, pokud kolem sebe někoho mám. Opička seskočila ze stromu a usadila se Sianě na rameni, pak mistr Malao slezl a posadil se vedle své nedávné studentky. Ti tři spolu rozmlouvali o Temných Elfech, o Harrym a o dalších Angličanech.V přijímacím sále Pána Všeho zla byli jen dva smrtijedi. Lucius Malfoy, který klečel před Voldemortem a nově příchozí Severus Snape, kterého Pán přivolal. „Severusi,“ oslovil hadí ksicht svého “věrného“ služebníka, „proč´s mi neoznámil, že se tvá sestra vrátila do Anglie?“ Snape se zadrhl uprostřed kroku. „Odpusť, můj pane, ale netušil jsem, že by vás to mohlo zajímat.“ začal se omlouvat a zároveň se snažil vymyslet, jak svou sestru uchránit před tímhle bastardem.


Tom Raddle si lektvaristu prohlížel se zájmem. „Přiveď ji zítra večer, Severusi.“ přikázal svému smrtijedovi. „Omlouvám se, můj pane.“ začal znovu s výmluvami. „Ale Siana se musela vrátit zpět do školy. Měli tam totiž jakýsi naléhavý problém a bylo nutné jej okamžitě řešit. Přišli si pro ni dva její bývalí spolužáci. Tygřice a nějaký pták.“ „Jeřáb.“ zašeptal si pán zla pod vousy.


Ano, můj pane, myslím, že tak nějak to Siana říkala...“ „Hoshi a Kasumi.“ pronesl Temný pán zamyšleně. „Ano.“ přizvukoval Pánu zla, avšak nechápal, jak to mohl vědět. „Budiž, Severusi, přiveď tedy svou sestru, až se navrátí z Japonska. V den, kdy ji příště spatříš, mi ji přijdeš představit.“ „Jak si přejete, můj pane.“ uklonil se lektvarista. „Můžeš jít, Severusi.“ propustil muže a obrátil svou pozornost na Luciuse Malfoye.


To nebylo moudré, Luciusi.“ zasyčel na něj vztekle. Víc však Snape skrze zavřené dveře neslyšel. Avšak příliš mu na tom nezáleželo. On myslel na svou sestru a na její přátele. Jak je možné, že je pán zla zná? To musel vypátrat. To jej zajímalo nejvíc.No páni, Harry.“ vykulil Takshi Nakamura na svého anglického přítele oči. „Co?“ nechápal mladík, který se rozhodl uklidit ten příšerný nepořádek ve svém kufru. A tak prostě pomocí nadnášecího kouzla vysypal jeho obsah na postel. Na vrchu té hromady bordelu, změti učebnic z předešlých let nějakých ponožek, spodního prádla, brků a pergamenů dopadl váček, který dostal od své kmotry Siany. Domníval se, že je to jen obyčejný váček na peníze, ale z tohoto omylu se jej Takashi rozhodl vyvézt.


No tohle.“ ukázal Japonec na váček. „Na peníze,“ nechápal Potter, „vy ho v Japonsku nemáte?“ Takashi se na Harryho díval jako na opravdu tupohlavého mudlu. „To není jen váček na peníze.“ začal s vysvětlováním Takashi. „Ne? Tak co je to?“ zeptal se tedy Potter.


Je to součást výbavy Japonských bojových mistrů.“ vydechl téměř posvátně mladý Nakamura. „Vážně,“ zamrkal překvapeně Potter, „a jak to funguje?“ zajímal se. „Všelijak.“ odpověděl vyhýbavě Takashi. „Ale no tak, řekni mi to.“ tvářil se Potter trochu jako nešťastné štěně.


Já vlastně nevím, kolik funkcí to má,“ začal Nakamura, „vím jen asi o třech, doopravdy je to váček na peníze, ale jakmile by ti ho někdo ukradl a strčil do něj své nenechavé prsty. Obepnul by mu váček ruku a nepustil jej, dokud by nezemřel, nebo dokud bys ho nepotkal a nevzal si jej zpět. Pak také do něj můžeš vložit cokoli chceš a on to pro tebe bude střežit. Když někomu dovolíš, aby si z tvého váčku něco vzal, tak se jej může až hodinu dotýkat, nevím, jaké je přesně to časové omezení.“ pokrčil trochu rameny.


A na konec.“ Takashi se přiblížil k váčku. „Můžu?“ optal se. Harry přikývl. „Posluž si.“ Takashi sáhl hluboko do váčku a po chvíli tápání z něj vytáhl dlouhý a překrásný meč. „Tohle je tvůj pravý dárek k narozeninám od Siany, Harry.“ prozradil Potterovi pravé tajemství jeho váčku na peníze.

09.08.2010 19:01:19
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one