"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Štěnice a první hodina OPČM

Takže, jelikož vůbec nevím, jak tenhle víkend bude vypadat, tak vám sem hodim ještě dvě kapči, jednu za sobotu a tu druhou za něděli. Za sobotu tu máte další kousek Siany.

Višnu

 

Přisunula knihu ke svému mistrovi a ukázala na příslušnou větu. Zeng jí věnoval zvláštní pohled, takový výraz v jeho očích ještě neviděla. „Temní elfové.“ vypadal dost zděšeně. Siana však jen přikývla.


I přesto že přišli na to kým jsou jejich nepřátelé, tak ona měla stále ten pocit. Bylo to, jako kdyby se jí někdo díval přes rameno a nechtěl s tím přestat. „Mistře?“ začala angličanka. Neustále šmejdila pohledem po celém obývacím pokoji. „Ano, SianaS?“ netušil, nač by se jej mohla zeptat. „Nechal jsi zde v domě udělat nová bezpečnostní opatření?“ konečně dokončila svou otázku, bylo to to nejpravděpodobnější vysvětlení jejích pocitů.


Zeng to však s přivřenýma očima popřel. „Tak co je to?“ máchla rukou, tak aby obkroužila celou místnost. „Co je co, S?“ „Ten zvláštní pocit, je to jako kdyby mi někdo stál neustále za zády a ohrožoval mě.“ znovu se na okamžik odmlčela. Vstala a přešla k zasouvacím dveřím, zula si boty, přesně tak jak bylo zvykem. Znovu zavřela své oči a odsunula jedno křídlo papírových dveří.


Vešla do pracovny svého mistra. Pozorně poslouchala, chtěla najít to, co sem nepatří. Musela nalézt toho vetřelce, co tu neměl co pohledávat. Byla to nutnost, jinak by mohl ublížit jejímu milovanému mistru. Po chvíli se vrátila z pracovny, kde jistě nic nebylo. Ale i přesto stále cítila přítomnost nebezpečí.


Hoshi,“ obrátila na jeřába svou pozornost, „běž a požádej mým jménem mistra Malaa o konzultaci.“ muži se doopravdy nechtělo odejít, a tak hledal u mistra Zenga jakoukoliv záminku, aby tady mohl zůstat. Avšak mistr mu jen ukázal na krb, kde ležel stříbrný letax. Hoshi rázně přikývl a vydal se splnit její přání. Myslel si o ní, že je to jen nějaká bláznivá angličanka, ale Zeng věděl, že její instinkty bývají správné.“První hodina OPČM byla naprosto příšerná, Harry dostal školní trest za to, že se tu ženskou snažil přesvědčit o tom, že se pán zla vrátil a Takashi jej dostal s ním, pro změnu za to že mu v tom přesvědčování pomáhal. Poté měl nebelvír hodinu lektvarů, což bylo po hodině té příšerné baby, jako skočit z bláta do louže. I když Nakamurovi to tak úplně nepřišlo.


Snape se jej sice snažil nachytat, ale nedokázal to, Takashiho znalosti o lektvarech byly famózní. A mohl tak konkurovat těm jeho. „Pane profesore, mohl bych vás požádat o laskavost?“ optal se japonský student. Snape jen stroze přikývl. Nakamura vyhrabal s tašky zkumavku, ve které byl jakýsi kořen.


Potřeboval bych zjistit, co to je a jaké to má účinky, Myslíte si, že to zvládnete?“ rýpnul si do něj. Ale naštěstí to vypadalo jen jako jemná chyba v chlapcově jinak perfektní výslovnosti angličtiny. „Samozřejmě, že to zvládnu.“ zavrčel lektvarista, vzal si zkumavku a propustil všechny studenty, nastal totiž konec hodiny.


Večer se oba kluci dostavili na trest k profesorce Umbridgeové...


Mistr Malao, malý hubený čaroděj se dostavil během následující hodiny. S úsměvem namířeným na na Sianu a Zenga. „Tak s čím potřebuješ pomoci, SianaS?“ dívka se pousmála a mávla rukou kolem dokola. „Něco je špatně.“ za malým mistrem se objevil i jeřáb. Malao zavřel oči a proměnil se v malou roztomilou opičku. Ta začal šmejdit po obývacím pokoji a přinášela na stůl něco malého a černého.


O dvacet minut později stáli oba mistři u stolu a prohlíželi si nalezená sledovací zařízení. „Vypadá to jako mudlovské štěnice, ale ty by tady přece neměly fungovat, nebo ne?“ zamyslela se Siana. „Štěnice?“ optal se Malao. Mudlovské stroje, které zajišťují přenos zvuku z jednoho místa na druhý, většino to používají ke sledování, aby o tom sledovaná osoba nevěděla.“ snažila se mu to objasnit. Mistři jen přikývli.


Ale nic mudlovského tady nefunguje, takže by jim tohle mělo být k ničemu.“ „Na každé z nich je jakási podivná magie.“ odhalil mistr Malao, co zjistil. „Takže,...“ začala Kasumi, která do této chvíle jen přihlížela. „Takže se nás někdo doopravdy snaží zabít, ale nechce jen naše hlavy, chce taky informace. Chce zná naše tajemství.“ hleděl mistr Zeng nepřítomně na vynálezy před sebou.


No, dobře, no.“ řekla Siana dost neochotně. „Co?“ nechápali. „Zůstanu a pomůžu vám s tím, Harry je stejně v Bradavicích v bezpečí, takže mě teď nutně nepotřebuje.“ všichni čtyři byli opravdu rádi, že se rozhodla zde zůstat.


Mladá Snapeová však nemohla mít ani to nejmenší tušení, že se tak šeredně mýlí. Nevěděla, že byl Brumbál nucen přijmout Dolores Umbridgeovou a nemohla také vědět, co ta ženská bude ve škole provádět. Dozví se to někdy? Nebo položí život za své přátele a mistry?


Jistě, že tu nechce nechat svého milovaného kmotřence samotného, ale co když nebude mít na vybranou, co když bude nepřítel příliš silný? Obětuje se? Přijme svůj osud, nebo bude bojovat proti němu? A může vůbec zvítězit? Dokáže se vůbec někdo vzepřít vůli samotného osudu?

18.06.2010 12:36:31
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one