"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Něco je špatně aneb Mistr Zeng

Tak tohle jsem dneska sesmolila, uvidíme, co přidám zítra, zatím to závisí na výsletku ankety, kterou jsem dneska vyvěsila, tak se snažte.

Višnu

 

A pak vešla kmotra Harryho Jamese Pottera do domu svého mistra. Byla znovu v Japonsku, navzdory své přísaze, že její kmotřenec bude vždy na prvním místě.

Ministerstvo kouzel donutilo Albuse Brumbála, ředitele školy čar a kouzel, přijmout na místo profesora OPČM Dolores Jane Umbridgeovou. Nikdo z profesorů ani ze studentů o té ženě nic nevěděl. Avšak dokonce měsíce budou vědět, že je to jen sebestředná mrcha.


Harry, Ron i Hermiona slíbili Takashimu, že jej vezmou do party, a také že jej zasvětí do tajemství, která znají. A samozřejmě jej také obeznámí, se kterým učitelem je nutné vycházet, a se kterým se vyjít prostě nedá. Nakamura byl Moudrým kloboukem zařazen do Nebelvíru, což jim přátelství ještě usnadňovalo.


Nejprve dobře pojedli, a pak se odebrali do ložnice, kde si ještě chvíli povídali nakonec šli kolem půlnoci spát. Vždyť zítra začínala škola. Škoda, že nikdo nevěděl, co je s tou babou čeká.


Kdesi v nezakreslitelném Japonsku ...


Rada mistrů byla nejvyšším orgánem Japonských bojovníků. Na tomto ostrově neměli žádné bystrozory, byli zde jen ti bojovníci. Obyčejní lidé s obyčejnou prací, které se převlékli, jen když bylo třeba nastolit pořádek.


Už na škole bylo jejich prioritou utajení. Nikdo nevystupoval pod svým pravým jménem, nebo alespoň ne pod celým jménem. Siana Snapeová byla prostě a jednoduše jen SianaS, angličanka, která byla vlastní rodinou přinucena odjet ze své vlasti.


Stála v prostorném domě, který patřil jejímu Mistru. Mistr Zeng byl opravdový muž plný pochopení, ale přitom zásadový a tvrdší než diamant. Když jste se pokusili jít přímo proti jeho přání, narazili jste a obyčejně jste si při tom pěkně nabili. Mistr Zeng byl velmistrem školy, kam Sianu Snapeovi poslali. Viděl, že dívka nebyla vítána mezi svými vrstevníky, a tak si ji vzal pod svá ochranná křídla. Každý rok mohl poctít svou přízní a ochranou jednoho studenta. Pro ten rok si vybral tu cizinku.


Naučil ji všemu, co znal a co si myslel, že ona kdy bude potřebovat. Miloval ji jako dceru, kterou nikdy neměl. Žena, kterou nadevšecko miloval, zemřela již dávno, neměli příležitost s plodit spolu potomka. Spolužáci se však k SianaS chovali tak ne fér, že se rozhodl tu mladou dámu učinit svou schovankou.


Věděla, co pro ni udělal a snažila se mu vše oplatit. Jak léta plynula, stala se S tou nejlepší na škole. Usilovala o to, aby na ni mohl být Mistr Zeng pyšný. Netušila však, že by na ni byl hrdý, i kdyby nejlepší nebyla.


Prohlížela si jeho rezidenci, avšak věděla, že je něco špatně. Něco se tu změnilo. Něco bylo zatraceně špatně. Uchopila rukojeť své katany, kterou pak vytáhla. Procházela dům s mečem před sebou. „S?“ nechápala tygřice. Ostražitě se rozhlédla, ale jejímu zraku se nepodařilo nalézt ani náznak čehokoli nepřátelského.


Siana také nikoho neviděla, ale přesto tu někdo byl, cítila ho. Přestala se zaobírat zrakovými vjemy a začala upřednostňovat ty ostatní. Zavřela oči, aby mohla lépe zpracovávat získané informace. Vyslala svou magii, aby prohledala celý dům. „Kde je Mistr?“ optala se Hoshiho, který právě přišel ze zahrady a který ztuhl, když spatřil angličanku s katanou v pohotovosti a se zavřenýma očima.


Ve škole.“ odpověděl jeřáb trochu nechápavě. „Takže tady jsme jen my tři?“ pokračovala v pokládání otázek. „Ano.“ mluvili spolu Japonsky. „Děje se něco, SianaS?“ Siana otevřela oči. „Nevím, možná začínám být paranoidní.“ odpověděla pochybovačně, ale nevěnovala dvojici žádný úsměv a byla stále tak napjatá. Její tělo plné reflexů, vypěstovaných za 15let, prostě cítilo, že je něco špatně.


O pár minut poté se mistr Zeng dostavil krbem. „SianaS.“ přivítal se se svou schovankou. Žena se však jen způsobně uklonila, jak se slušelo. Mistr její pozdrav opětoval, a pak se zeptal. „Jaký byl let?“ „Docela příjemný.“ odpověděla S, za což jí Kasumi a Hoshi počastovali zvláštními pohledy.


Mistr se obrátil na jeřába. „Nebyl příjemný?“ Hoshi se trochu ošil, jak jej rentgenoval Zengův pohled. „Nevím, jestli je příjemný to správné slovo, mistře.“ po těchto slovech se mistr posadil a zahleděl se směrem k Sianě, která však jeho upřený pohled ostentativně ignorovala. Stále se jí tady něco nezdálo, ale nevěděla co.


Co se stalo?“ položil další otázku, přičemž se stále díval na Snapeovou. „Letěli jsme se třemi zabijáky, kvůli kterým si mě odvolal z Anglie.“ „A kde jsou?“ „Mrtví.“ „Nenapadlo tě, že bych si s nimi rád promluvil?“ optal se konverzativním hlasem. S se k němu obrátila a snažila se jej sežehnout pohledem, nedala do toho však tolik síly, aby mu neublížila. „Napadlo.“


Dobře, kde jsou jejich těla?“ následovala další otázka. Snapeová vytáhla z kapsy krabičku, kterou položila na stolek před mistra. „To je to jediné, co z nich zbylo.“ Zeng si prohlížel zmenšené modré oblečky. „Viděli jste jim do tváře.“ „Ne.“ odpověděla Siana. „Takže asi nemáš ponětí, co byli zač.“ „Mám.“ odporovala mu.


Mistr na ni hleděl, netrpělivě očekával její odpověď, avšak ona měla času dost, nikam nespěchala. Přešla ke knihovně a vytáhla odtamtud velkou a těžkou knihu. Položila svazek na stůl a zopakovala slova, která jí řekl dlouhán, než spáchal sebevraždu. „Roituvanyë tye tenn' qualmë ar ento.“ kniha se sama otevřela a začala listovat. Zastavila se až na 3564 straně, kde vedle vyřčených slov stál i jejich překlad. „Budu tě (vás) pronásledovat do smrti a dál.“


Přisunula knihu ke svému mistrovi a ukázala na příslušnou větu. Zeng jí věnoval zvláštní pohled, takový výraz v jeho očích ještě neviděla. „Temní elfové.“ vypadal dost zděšeně. Siana však jen přikývla.

15.06.2010 20:55:07
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one