"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Cesta do Bradavic (začátek)

Tak a tady je Siana. Hezky se bavte a nechte mi tu i nějaký ten koment, ať vím, jestli se vám tu líbí.

Višnu

 

Nastal první den nového školního roku a studenti Bradavic, anglické školy magie, postupně nastupovali do zářivě rudé lokomotivy. Ale chlapec, který přežil, mladík jménem Harry James Potter se rozhlížel po nástupišti. Hledal svou kmotru a přítele z Japonská. „Harry, potěšíš nás svou společností v kupé?“ ozval se mu za zády ženský hlas.


Otočil se ke své kmotře s úsměvem. Siana ho doprovodila do kupé, ve kterém seděl pouze Takashi Nakamura. Siana za pomoci hůlky uklidila kufr svého kmotřence. Lokomotiva zapískala, aby upozornila, že záhy vyrazí na svou cestu. „Jedeš s námi?“ obrátil se na svou kmotru. SianaS přikývla.


Poslala jsem Brumbálovi dopis, že místo dvou japonských strážců doprovodím Takashiho do Prasinek já.“ vyhlédla z okna, jako kdyby někoho hledala. „Takže očekávám, že za námi pošle Severuse.“ ledabyle mávla rukou. „Povídejte si, konverzujte, já jdu obhlédnout situaci.“ S tím nejmladší z rodu Snapeů vyšla z kupé.


Procházela chodbičkami a dívala se po studentech. Když v jednom z vagónů narazila na opuštěnou pětici studentů, která se bavila o jejím kmotřenci. „Hermiono, prosím tě, nesýčkuj! Harry je jistě už ve vlaku, a i kdyby ne, tak určitě neukradne létající auto, aby se dostal do školy.“ tato slova dokázala na Sianině tváři vykouzlit úsměv.


Mladý Potter jí vyprávěl spoustu neuvěřitelných historek, které doopravdy prožil a divoký začátek jeho druhého ročníku v Bradavicích nebyl výjimkou. „Harry je opravdu na palubě, obsadil jedno z předních kupé. Jestli máte zájem si k němu přisednout,“ vytáhla hůlku a zmenšila jejich objemné kufry, aby se s nimi nemuseli vláčet až na opačný konec vlaku, „prosím.“ naznačila jim rukou směr.


Když procházeli okolo, věnovala jí Hermiona plachý úsměv. „Děkujeme, slečno Snapeová.“ „Není zač, slečno Grangerová.“ odpověděla a pokračovala v prohlídce. Stejně už jí zbýval jen jediný vagón. Prošla všemi chodbičkami, tak se vydala na zpáteční cestu.


V jednom kupé zahlédla blonďáka se sněhově bílou pletí. Vrátila se zpět, aby se ujistila, že je to nejmladší z Malfoyů. Jakoby Abraxasovi, svému dědečkovi, z oka vypadl. I když Abraxas Malfoy už nejspíš nežije, budiž mu země lehká, a peklo ať na vždy pohltí jeho duši. Abraxas byl hrozný člověk, zatížený na čistou krev, moc a peníze. A neštítil se k dosažení svých cílů použít násilí i černou magii.


Draco, jak se chlapec jmenoval, mu byl vzhledově strašně podobný, snad bude mít alespoň nějaké zábrany. Naposledy se podívala na zmiozelského prince a pokračovala dál do kupé, kde seděl Takashi s Harrym a přáteli.Konverozovala se studenty Bradavické školy čar a kouzel, Harrym, Ginny, Hermionou, Ronem, Nevilem, Lenokou (slečnou Láskorádovou s ředkvičkovými náušnicemi), a také se svým bývalým studentem angličtiny, Takashim Nakamurou.


Nevil se zarazil uprostřed věty a zděšeně zíral na chodbičku před kupé. Siana se otočila od Longbottomova vystrašeného pohledu, a tak uviděla svého staršího bratříčka. Nahnula se, aby mohla vzít za kliku, a otevřít tak dveře do kupé. „Zdravím, Severusi, to je od tebe milé, že ses zastavil. Mám tvou přítomnost brát jen jako společenskou laskavost, nebo něco potřebuješ?“


Snape po jejích slovech zkroutil rty do malého úšklebku. „Chtěl bych s tebou mluvit, máš chviličku?“ SianaS se obrátila obličejem do kupé a mrkla na přítomné studenty. „Ale to víš, že jo, Severusi.“ přikývla a vyšla na chodbičku, kde si ruce založila na prosu a opřela se o stěnu vlaku.


Vím, že jste říkali, že je to Snapeova sestra, ale ona je úplně jiná než on.“ pronesl Nevil se staženým hrdlem, prostě nedokázal být v pohodě, když byl netopýr na blízku. „A co bys čekal, když posledních 15 let strávila v utajovaném klášteře někde uprostřed Japonska.“ zkusil mladého nebebelvíra Takashi donutit k rozumu. „15 let?“ ujišťoval se Longbottom. „Tak dlouho?“ Potter přitakal, ale nespustil ze Siany oči.


I když vypadala uvolněně, on věděl, že je ze svého bratra nervózní. Napsala mu, že při přepadení Příčné ulice svého bratra poznala. Neviděla Snapea 15 let, jak moc se za tu dobu mohl změnit? Harry věděl, že Brumbál Severusu Snapeovi věří, a že Sianin bratr dělá pro Fénixův řád špeha, ale stále to byl bastard, který ho topil v lektvarech.


Díval se na chodbičku na hovořící sourozence. SianaS krabatila čelo a mhouřila oči, když promlouvala se svým bratříčkem. Z jejich rozhovoru neslyšel nikdo nic, protože okolo nich vytvořila clonu.


Tak copak potřebuješ, Severusi?“ začala rozhovor s mistrem lektvarů. Muž několik chvil nic neříkal, a jen si prohlížel svou malou sestřičku. Snažila se vypadat klidně, ale on poznal, že klid jen předstírá. Ve skutečnosti se zlobila. „Chtěl bych si s tebou promluvit, lépe tě poznat, ale ty jsi na mě naštvaná.“ odhalil jí výsledek svého pozorování. Ozdobila svou tvář ironickým úsměvem, který charakterizoval její rod. „Opravdu, Severusi? A proč bych se na tebe mohla zlobit?“

23.03.2010 18:38:10
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one