"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Zmijozel a nehoda v lektvarech.

Dokonce jsem tuhle kapču stihla dneska dokončit :D máte radost?

Užijte si ji.

Višnu

 

Z celého meetingu vyplynulo, že se MG vrátila do Anglie a s Albusem Brumbálem si domluvila, že nastoupí do jeho školy. A tak se také stalo. Mel se s ředitelem anglické školy čar a kouzel domluvila, že do Bradavic přestoupí z Americké akademie kouzel slečny Krákavé.

Albus s tím naštěstí neměl žádný problém, na konci jejich pohovoru jí předal přijímací dopis společně se seznamem učebnic. A tak se jedna Americká bystrozorka stala znovu studentkou.

Melanie stála na okraji Příčné ulice, aby si pořídila všechny učebnice, které bude letos potřebovat. Stejně jí budou na nic, když vše co budou probírat brala už před osmi lety. I přesto však nakoupila vše, jako vzorná studentka přeci musela mít vše.

Prohlížela si okolo procházející čaroděje, hledala smrtijedy, nebo alespoň bystrozory, neviděla však žádného z nich. I když, jakmile vyšla z Krucánků a kaňourů, zahlédla partičku rudovlasých dětí s chlapcem, který přežil a také s Moly a ještě mužem se šedinami.

Nešla se s nimi pozdravit, ale hlídala je zpovzdálí. Ona sama strávila zbytek prázdnin v Děravém kotli, hostinci na začátku Příčné. Poté se prvního září dostavila na nádraží King´s Cros, čímž doopravdy začal její úkol v Anglii.

Cesta ve vlaku probíhala v pořádku, Harry, Ron, Nevil a Hermiona si k ní přisedli, nejspíše kvůli tomu, že nikde jinde nebylo místo. Harry vypadal, že je rád, že bude studovat s nimi. Avšak toto jejich další setkání se neobešlo bez výslechu.

Říkala jsi, že se vrátíš zpět do Ameriky?“ „Změna plánu.“ odpověděla bystrozorka s nonšalantní lehkostí. Poté dorazila i jakási Havraspárská studentka s ředkvičkovými náušnicemi. Jakási zvláštní blondýna.

Mel se potutelně usmívala. „Melanie Grifithová. MG, když budeš chtít.“ „Lenka Láskorádová.“ podala bystrozorce levou ruku. Seznámili se docela rychle, a pak probíhala zdvořilostní konverzace.

Vlak zabrzdil, aby zastavil na nádraží v Prasinkách. Žáci vyšli vylézaly z vlaku, když tu Mel zaslechla, že jakýsi polo-obr volá její jméno. „To je Hagrid.“ představil jí Harry klíčníka a šafáře v Bradavicích, který byl zároveň i profesorem péče o kouzelné tvory.

Mel odjela s prvňáčky na loďkách. Harry a ostatní jeli kočáry, které táhli testrálové.

MG stála kousek od dveří, které vedly do Velké síně, kde měli být všichni zařazeni. Ve škole je přivítala jakási přísně vyhlížející profesorka se špičatým kloboukem, říkala, že jí mají oslovovat profesorko McGonagalová.

Bystrozorka to vzala na vědomí a vydala se společně s prvňáky do Velké síně na zařazování a výbornou večeři. Moudrý klobouk ji měl zařazovat jako poslední, takže tam stála jen tak a prohlížela si vše kolem.

Po půl hodině tam stála sama, všichni prvňáčci byli zařazeni a teď už zbývala jen ona. Dívka se posadila na stoličku a Minerva McGonagalová jí položila na hlavu Moudrý klobouk.

Hm, zajímavé, velmi zajímavé.“ slyšela jeho tiché překvapení. „Nelíbí se mi, že nás chceš podvádět.“ „Já vás nebudu podvádět, jen vás budu chránit za vašimi zády, chtěla bych tě požádat, abys Brumbálovi neříkal, že jsem bystrozorka. Uděláš to pro mě?“ ptala se klobouku. Magický předmět si povzdechl.

Tak dobrá.“ cítila, že tuto úžasnou novinku nikomu neprozradí, i přes fakt, že by se rád pochlubil tím, co zjistil. „Díky, tak mi moji práci výrazně zjednodušíš.“ „Hm.“ zabručel trochu uraženě. „Ale prosím tě.“ pousmála se. „Tak co, do jaké koleje mě zařadíš?“ ptala se dívka. „Tak v tomhle mám jasno, nejvhodnější kolejí bude pro tebe totiž ZMIJOZEL!“ název její nové koleje vykřikl tak hlasitě, že téměř ohluchla.

Popravdě byla docela překvapená, ale nijak neprotestovala, vždyť to bylo jedno, kam bude chodit spát.

Chodila do školy už týden a už zase měli lektvary, tenhle profesor, jako jediný, byl už od pohledu temný. Snape jim oznámil, že dnes bude požadovat mezi kolejní vaření. Na mladou bystrozorku vybyl Nevil Longbottom, nebelvír, se kterým se seznámila ve vlaku, od té doby se bohužel nedostala k tomu si s Harrym nebo jiným nebelvírem zase popovídat.

Ahoj, Nevile.“ oslovila chlapce a přisedla si k němu. Profesor máchl hůlkou a na tabuli se tak objevil návod lektvaru, který měli za úkol uvařit. Nebelvír vedle bystrozorky si povzdechl. MG nechápala proč, ale pochopila, když se podívala na tabuli. Horko těžko četla postup, při čemž chňapla po Nevilovi. „Nejdřív to spolu proberem.“ oznámila chlapci prostě a zatáhla jej na židli.

Mel vytáhla z tašky pergamen, brk a tři lahvičky, ve kterých byly lístky různých rostlin, tvar měly stejný, avšak barva je výrazně odlišovala. Lístky byly zelené, růžové a modré. „Tak jo, co je do tohohle lektvaru potřeba?“ zeptala se dívka svého spolupracovníka. „Slunečnicová semínka, oměj, výtažek z mandragory.“ poté se Nevil zastavil, nevěděl, co dál.

Jikry Májovce Dlouhoplnoutvého a kobří jed.“ doplnila jej prakticky okamžitě. Mel přikývla, jako kdyby se ujistila, že to mají všechno. „Tak já dojdu pro vodu a ty zatím přines ty ingredience, dobře?“ „Jo.“ v ten okamžik si všimla upřeného pohledu jejich profesora.

Avšak rozhodla se jej ignorovat, popadla kotlík, nalila do něj vodu a nechala ji pomalu ohřát. Longbottom zatím přinesl vše potřebné. Jakmile se voda začala vařit, vhodili do ní nasekaný oměj a kápli přesně pět kapek výtažku z mandragory.

Mel rozdrtila kobří jed se slunečnicovými semínky a vzniklou kaši pečlivě rozmíchala v kotlíku. Nechala lektvar pomalu bublat a šla si zapsat, jak prozatím postupovali.

Přidám tam ty jikry, jo?“ oznámil Nevil jednoduše. „Hm.“ přitakala bystrozorka, avšak koutkem oka zahlédla, že tam chce dát mnohem více, než by měl. „Nevile, ne!“ vyskočila dívka ze svého místa, ale bylo už příliš pozdě, popadla lahvičku se zelenými lístky, jeden vytáhla, odstrčila Nevila z cesty, aby se mu nic nestalo a hodila lísteček úponice do lektvaru. Než však vůbec lístek dopadl na hladinu, vybouchl jí lektvar do obličeje. Avšak díky rychlé reakci úponice a téměř hotového lektvaru se detonace nešířila dál.

Dívka tam stála u kotlíku celá opařená. Výbuch jí prakticky seškvařil obličej, měla také popálenou ruku a výpary, které spolkla a vdechla jí také částečně poleptaly jícen, hltan a hrtan. Stála tam a třásla se bolestí.

LONGBOTTOME!“ řval Snape, byl v té době na opačném konci učebny a radil svým Zmijozelským žákům. Krátce na to se MG skácela na podlahu. Zmizela do temnoty bezvědomí.

03.12.2010 16:56:51
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one