"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Úkol a jeho splnění

Přijde mi to sice trochu podivné, no spíše více než jen trochu, ale snad se vám to i tak bude líbit...

Višnu

 

Muž, kterého sledovala, zapadl do jednoho krámu. Borgin a Burges, těmi to jmény se krámek pyšnil. Vešla a začala si prohlížet nějaké šperky, jako kdyby o ně měla vážný zájem a přitom po očku pozorovala blondýna, který kupoval něco temného a zakázaného.

Bohužel se jí blondýn ztratil kdesi v davu v Příčné ulici, avšak slíbila si, že jej dostane někdy příště. Ať už byl tenhle blondýn kýmkoli, ona ho dostane. Jednou ho dostane.

Následující dva dny probíhaly stejně. Od snídaně do oběda trávila svůj čas v mudlovském Londýně. Dala si oběd v jedné dobré restauraci a odpoledně strávila v Příčné. Čas plynul rychle. Naštěstí pro Malfoye jej už v Příčný ani Obrtlý nespatřila.

Nadešel den, kdy se měla postarat o Korneliuse Osvalda Popletala, ministra kouzel v Anglii. Dorazila na Ministerstvo již v sedm ráno, aby Anglána nepropásla. Seděla kdei v rohu bystrozorského oddělení a čekala na muže, kterého měla chránit.

Ještě na poslední chvíli zkontrolovala, zda má všechno – hůlky, zbraně, i univerzální přenášedlo. Všecko bylo v pořádku, a funkční. Ona a tři bystrozoři doprovázeli ministra kouzel na Famfrpálové hřiště, kde se bude již brzy konat mistrovství světa.

V ministerské lóži zahlédla toho blondýna z Obrtlé. A vedle něj i jeho syna. Ani jeden z těch dvou se jí nelíbil, proto je neustále pozorovala. Těkala pohledem mezi Popletalem a Malfoyovými.

Griffithová si po skončení zápasu musela vybrat, zdalipak bude sledovat Popletala, nebo Malfoyovi. Rozhodla se pro Popletala, přeci jen, to on byl jejím úkolem.

MG stála při Popletalovi v každé situaci, dokonce měla i svůj pokoj v jeho kouzelném stanu. A však večer...

Toho dne večer, kdy Anglie vyhrála nad Bulharském se o slovo přihlásili i služebníci Pána Všeho zla. Mel si pohotově strhla z krku svůj řetízek a vtiskla jej Korneliusovi do dlaně. Těsně předtím než se kolem čtyřlístku obepnuly jeho prsty, tak přenášedlo aktivovala.

Přenášedlo odneslo Korneliuse Osvalda Popletala do jeho kanceláře na Ministerstvu kouzel. MG se vydala ven, aby mohla v případě nouze pomoci. Smrtijedi se už dávno přeskupili na opačný konec tábořiště. A mladá Americká bystrozorka se je snažila dohonit. Ovšem nebylo to zas až tak jednoduché.

31.08.2010 10:53:07
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one