"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Co se dělo v její domovině, když tam není...


Po dvou měsících nová kapitolka.

Díky!

Višnu
„Ahoj, Harry.“ MG se s malým úsměvem zase podívala z okna.
Mladý Potter ze sebe sundal svůj neviditelný plášť. „Promiň, že jdu pozdě.“ omlouval svou nedochvilnost. „To je dobrý, vím, že jsi tady už dlouho... A chápu, že sis musel ověřit, že jsou chodby kolem prázdné. Bude z tebe dobrý bystrozor.“ usmívala se MG. Harry se zatvářil zmateně. „No... víš, chtěl jsem si vyzkoušet...“ Potter se odmlčel, když viděl, jak potměšile se dívka tvářila. „Jsem zmijozel – to je v pohodě,“ mrkla „ale stejně bude třeba mi trochu důvěřovat jestli teda chceš mít zítra proti drakovi nějakou šanci.“ mladý nebelvír němě přikývl. Avšak nevypadal zrovna nadšeně.“ Dívka se na něj usmála a podala mu ruku. Pevně mu pravačku stiskla. „Ujednáno.“ s tím je její přenášedlo odneslo pryč z Anglické školy magie.

Přistáli. Hned poté se Harry vyškubl a tasil svou hůlku. „Mel, vítej!“ vykřikl kdosi. „Ahoj, Kevine.“ usmívala se dívka, objali se. „Vidím, že se máš dobře.“ muž si dívku změřil. „Něco bych potřebovala...“ hlesla tiše pod jeho ne příliš milým pohledem „Chodíš za mnou, jen když něco potřebuješ, co je to tentokrát?“ „Tohle je Harry a rád by absolvoval jednodenní kurz Setkání s drakem.“ jen mrknutím ohodnotil mladíka po jejím boku. „To je velmi netradiční přání – od tebe,... o to víc, když to chceš pro civilistu.“ váhal. „Vím, ale je to vrámci mezinárodní pomoci. A mám na to papíry!“ zmijozelka si prohledala kapsy a vytáhla několik pergamenů. Kevin si je prohlédl a ušklíbl se. „No jo Chris udělá všechno, co ti na očích uvidí.“ a pak se nad jedním pergamenem zarazil a vykulil oči.

Melanie se škodolibě usmívala „Jestli si to chceš jít ověřit, Kevine, klidně jdi, nejdřív nám ale zařídíš to školení.“ Kevin celý oněmělý byl schopný jen přikývnout, pak zmizel. MG se obrátila na Harryho, který právě schovával hůlku do rukávu svého hábitu. „Proč vypadal tak... vystrašeně?“ bystrozorka mu náhle ukázala široký úsměv. „Moje teta se jmenuje Shally Draven a je to americká ministryně kouzel.“ „Takže jsem zase uprostřed nějaké politické partie kouzelnického šachu.“ brblal si zhnuseně pod nos. Mel mu položila ruku na rameno. „Ale vůbec ne. Teta, ačkoli je ministryně, tak politické intriky upřímně nesnáší. Ty seš tady jednoduše proto, že tě vybral ten blbej plechovej hrnek se dvěma uchama, ze kterýho sem tam vyšlehnou plameny.“ takové označení ohnivého poháru Harryho Pottera upřímně pobavilo. Ta drzost nějak zapříčinila, že se v její přítomnosti konečně trochu uvolnil.

„Nemysli si, že je to nějaká protekce kvůli té tvé jizvě,...“ bezděčně se poškrábala na čele.“ udělali bychom to pro každého účastníka Turnaje, kterému by bylo míň než šestnáct, takže...“ její větu přerušil nízko letící drak. Oba se instinktivně přikrčili. Potter začal lovit v rukávu svou hůlku. Mel jej ale zastavila. „Tohle jsou tvoji školitelé. A tohle je tajné školící středisko pro americké bystrozory, takže pokud nebudeš potřebovat hůlku k výcviku, není třeba ji vytahovat.“ před nimi přistál obrovský černý drak. Měl po celém těle ostny. Harry se nějak nemohl zbavit myšlenky, že tenhle mega ještěr by se nevešel ani na malé nádvoří v Bradavicích.

Harry překvapeně zamrkal, když viděl, jak nějaký velmi vysoký a hubený muž elegantně seskočil z prostoru za drakovým krkem. Překvapení přerostlo v šok, když uviděl jeho dlouhé skoro bílé vlasy a v nich špičky z jeho špičatých elfských uší. „Lios-álfar, nechť měsíc svítí na tvé cestě.“ pronesla bystrozorka obřadně. „I tobě, Melanie – slyšel jsem, že si se odjela vzdělávat do Bradavic – v Anglii.“ „To víš, musela jsem změnit prostředí... Tohle je Harry.“ představila elfovi chlapce, který přežil. „Harry tohle je náš odborník přes draky a říkáme mu Poly.“ „Těší mě.“ „I mě velmi těší, pane Pottere.“ přitakal elf s přikývnutím, vypadalo to dost stroze a odměřeně, protože se elf prostě neusmíval.

„Zdravím tě, Astro.“ halekala MG na obrovského černého draka, který natáhl krk, aby k jejich trojici mohl přistrčit alespoň hlavu. Dívka dračici pohladila mezi nozdrama. „Potřebuji od vás laskavost.“ začala bystrozorka bez obalu. „Harry se potřebuje do zítřejšího rána naučit, jak přežít setkání s drakem.“ „Nebylo by bezpečnější se k tomu drakovi nepřibližovat?“ nechápal elf. „Je to součást jedné soutěže a Harry je k ní magicky vázaný – nemůže odstoupit.“ Elf vypadal zamračeně, jak přemýšlel. „Víme s jakým drakem se má Harry setkat?“ „Bude to jeden z těchhle čtyř.“ podala bystrozorka elfovi lísteček s krátkým seznamem draků.

MAĎARSKÝ TRNOOCASÝ
VELŠSKÝ ZELENÝ
ŠEDÝ KRÁTKONOSÝ
ČÍNSKÝ OHNIVÝ

„Zítra ráno?!“ ujišťoval se elf. MG jednoduše a rázně přikývla. „Kolik ti je, chlapče?“ obrátil se přímo na nebelvíra. „Čtrnáct.“ podělil se Harry o informaci. Elf si se svým drakem vyměnil pohled. Harrymu se zdálo, že se spolu domlouvají, ale to přece není možné... Nebo ano?!
„Myslíte, že to půjde? Když ne – budu muset vymyslet náhradní plán...“ ptala se školitele i jeho draka. Elf si zmijozelku změřil pohledem. „Myslím, že o tvých ´náhradních plánech´ nechci nic slyšet – musela bys porušit nějaký zákon, že?“ „Tři. Přinejmenším.“ přiznala neochotně. Elf stroze přikývl a úkosem se podíval na dračici po svém boku, která nespustila Harryho z očí. „Uděláme to.“ „Děkuju.“ přitakala Melanie a obrátila se na Pottera. „Nechám tě tu s nimi – musím si něco zařídit, když už jsem zase zpátky ve státech. Zvládneš to?“ „Stejně furt nemůžu uvěřit, že tohle pro mě děláte.“ mladý Potter byl poněkud vyvedený z míry. „Pilně se uč, pozorně poslouchej, tady se ti nic nemůže stát. Do rána jsem zpátky a vrátíme se zpátky do Bradavic, ano?“ Harry rozhodně přikývnul. Vážně je tahle holka ve zmijozelu?! MG se ještě pohlazením rozloučila s Astrou a kývla na elfa. Hned poté zmizela.

GGG

MG se přemístila na Americké ministerstvo kouzel. Prošla hlavní halou až se dostala až k bystrozorskému oddělení. To co jí upoutalo nejdřív byl Chrisův stůl – byl skoro čtyřikrát větší, než si pamatovala. A byl plný docela vysokých kupiček pergamenů. Co ještě upoutalo její pozornost na stole Christophera McKlaina byla pozlacená jmenovka. Jinak byl v bystrozorském oddělení docela frmol, ale nezahlédla nikoho ze svého týmu. Marně přejížděla pohledem celé oddělení, až to prostě vzdala a odchytla si jednoho kolegu z jiného týmu. „Matthe? Ahoj. Nevíš, kde je James, Jack, Chris, Sue nebo Jessie?“ „No... ahoj – Mel, myslím, že šli za ministryní kvůli nějakýmu úkolu...“ MG přikývla a vyrazila vstříc kanceláři ministryně kouzel. „Dík.“ hodila ještě na poslední chvíli přes rameno.

Automaticky se MG vydala k malé zasedačce, kde očekávala, že její tým s ministryní Dravenovou budou debatovat o probíhajícím vyšetřování. Měla čas, takže tiše vklouzla do zasedačky a posadila se úplně dozadu a jednoduše poslouchala. Chvíli jí trvalo, než se z orientovala, o čem je vlastně řeč, ale nakonec jí to došlo... Hlavním úkolem zbytku jejího týmu bylo dopadnout překupníky vzácných magických zvířat, nebo jejich částí – používaných v lektvarech.

Chris přednášel na malém pódiu o všem, co k případu měli. Jak jsou bez jakékoli informace, jak za sebou překupníci umějí perfektně zametat stopy, že mají jen několik desítek, téměř stovek majitelů magických zvířat, které někdo velmi šikovně okradl. A pak taky trošku šuškání v temné části čarodějnické komunity o nevídaných nabídkách na černém trhu. Chris mluvil o všech zdrojích, které členové jejich týmu vyčerpali. A nakonec také s tím, že po všech prověřených slepých uličkách jim zbyla jen hromada otázek. „Zjevně jste vyčerpali všechny možnosti.“ povzdechla si ministryně. „Pokud tedy nenajdete další zdroje, nebo pachatelé neudělají chybu, které bychom se mohli chytit. Pak tento případ můžeme označit jako odložený.“ Chris v odpověď svěsil smutně hlavu s tichým a vzdávajícím. „Bohužel.“

„A byl jste někdo za Frenkem?“ ozvala se MG z nejzazší řady sedadel od pódia. Celý její tým i s ministryní se na mladou zmijozelku obrátil. Jessie se široce usmála, vyskočila ze svýho místa šinula si to až k Melanii, kterou chvatně a pevně objala. Christopher slezl z pódia a postavil se s malým úsměvem k Jackovi s Jamesem. „Slečno, Griffithová.“ pozdravila dívku ministryně. „Madam.“ přikývla dívka na pozdrav. „Neměla byste právě trávit čas za mořem?!“ upozornila dívku odměřeně. „Bradavice jsou dobře střeženy. A pan Potter je s Astrou na cvičišti.“ Shally se zaťatými zuby přikývla. „Je to zlé.“ „Ne, zatím to spíš vypadá jako ticho před bouří. Ale ať je to jakkoli, někdo zřejmě hodně chce, aby do toho byl Harry Potter namočený.“ „Dobře, budete ještě něco potřebovat?“ „Potřebuju do vybavit. Plnou výstroj čtvrté kategorie.“ ministryně přikyvovala. „Vyzvedněte si všechno ve skladu a přibalte si k tomu i obraceč času.“ nařídila, pak přejela pohledem jeden ze svých nejlepších bystrozorských týmů. „Když budete mít čas pomoci svým kolegům k vyřešení těch krádeží a překupnictví...“ „Zařídím si ho.“ „Hodně zdaru.“ rozloučila se ministryně se všemi a vrátila se do své kanceláře, kde už na ní čekalo pár dalších povinností.

„Ahoj, lidi.“ pozdravila MG a přejela po všch pohledem. „Jak je v Anglii? Nuda, co? Když si necháváš vybuchovat svoje vlastní kotlíky do obličeje.“ mračil se James na MG. Zmijozelka pokrčila rameny. „To víš, nějak se zabavit musím.“ odpověděla neurčitě Jack si odfrkl. „Samozřejmě už všechno přeci umíš, ale proč´s to svedla na chudáka malýho Longbottoma?“ tohle obvinění Melanie přešla, podívala se na Chrise. „Půjdem se převlíct a vydáme se za Frenkem. Moh by mít nějaký informace o těch vašich překupnících.“ McKlain rázně přikývl a opustil je. Mel se obrátila na Jess a Sue. „Jestli chcete jít s náma musíte mít něco sexy.“ „Jasně.“ souhlasily unisono. A tak jednoduše Jacka i Jamese vyšachovala – za ty jejich přiblblý kecy. Ten jejich výraz za to rozhodně stál...

Na to se s holkama rozesmála. „Na Frenkovo území se chodí ve smokingu, nebo ve fraku.“ upozornila Mel oba zaražené kluky, pak s Jess i Sue odešly. „Vyrostla.“ plácl James omráčeně, nechápal jak je mohla tak lehce dostat ze hry. „Zmoudřela.“ přitakal Jack, snažil se pochopit totéž, ale nakonec to nechal být. Stejně je nakonec přizvala, aby se i oni mohli seznámit s jejími kontakty. Nehledě na to, že ty jejich stály za zlámaný koště.
21.11.2016 22:27:02
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one