"Není silnější zbraně než vůle. Nevyrovná se jí ani nejostřejší meč."
Střelnice a sledovačka

Ano, už jsem tu zase... Tuhle kapitolku k Americe jsem právě dopsala.

Je pro Vlka, lil - i když se ti prolog příliš nelíbil a Sizzzu.

Pěkné počtení.

Višnu

 

Nehodlala se zdržovat, proto se rovnou vydala za ministrem kouzel. S paní ministryní se dohodly na tom, že nikdo nebude znát povahu její mise a nikdo nebude vědět, že je bystrozorka. Proto stále předstírala, že je neteří americké ministryně. Mel způsobně zaklepala na kancelář anglického ministra kouzel. Po bručivém pozvání vešla...

Kornelius Popletal na ni nejprve hleděl nevěřícně. Byla to ještě dívka, jak sama řekla, poprvé ze států a ona sama chtěla bydlet v Děravém kotli, což byl hostinec u příčné ulice, který prostě nebyl nic moc. Snažil se jí to vymluvit, ale ona mu slíbila, že na sebe dá pozor, že se bude chovat jako dospělá mladá dáma. Nebude dělat potíže a nebude se do ničeho plést.

Popletal jí chtěl přidělit dokonce i nějakou bystrozorku, aby na ni dohlédla. Ale to Mel odmítla. Avšak domluvili se na tom, že bude Melanie na ministerstvu v sedm ráno v den, kdy mělo začít mistrovství světa ve famfrpálu. S tím se slečna Grifithová vytratila z ministerstva kouzel.

Mel se odletaxovala do Děravého kotle, kde zaplatila svůj pokoj, vybalila, převlékla se do něčeho vhodnějšího a vyrazila do mudlovského Londýna. Potřebovala udělat něco známého, protože se cítila jako kdyby nebyla ve své vlastí kůži. A tak procházela Londýnem a hledala něco díky čemu by se uvolnila.

Zdálo se, že byla kvůli tomuhle novému úkolu dost napjatá. A pak jí kroky dovedly až před střelnici. Na její tváři se objevil úsměv, zapadla do sklepních prostor, kde se bude moct zrelaxovat.

Střílela strašně ráda, i když by normální kulky neměly příliš velkou šanci proti trénovanému kouzelníkovi. Avšak ona rozhodně neměla normální kulky, tyhle byly speciální slitinou kouzelnické mědi a mudlovského střelného prachu. Nebezpečný kouzelnický experiment, který vyšel nad očekávání dobře.

Muži u pultu hodila svůj průkaz, vytáhla zásobník a vložila si do Witnessky klasické mudlovské projektily. Zajistila zbraň a položila jí na pult. Ten chlap, co tuhle střelnici provozoval se na ni díval skepticky, nevěřil, že je jí jednadvacet, na to prostě nevypadala, ale byla tam její fotka a byla si dokonce i podobná, což byl malý zázrak, většinou si lidé na svých dokladech nejsou příliš podobní.

Mudla přikývl a poslal dívku skrze těžké železné dveře. Mel jimi prošla. Místnost, která ji za nimi čekala byla obyčejnou střelnicí s kukaněmi, průhlednými brýlemi a sluchátky. Grifithová si nasadila brýle i sluchátka. Popadla policejní beretu, která na ni už čekala, tahle zbraň byla mezi ochránci zákona velmi oblíbená. Zamířila a vystřelila.

Trefila plátno před sebou, byl na něm muž se zbraní v ruce. Nakreslený padouch měl právě v ruce díru. V ruce, ve které svíral zbraň. Pak následoval další výstřel a hned za ním ještě další tři.

Sedm, sedm, osm a střed, to byl její výsledek. Pak odstoupila, zamířila znovu a čekala. Mudla, který stál za ní za neprůstřelným sklem ji se zájmem pozoroval. Byla mladá, ale také velmi nadějná. On sám střílel už dvacet let. Avšak nechápal, nač teď čeká. Vypadalo to, jako kdyby si svého protivníka měřila, ale co si měřila na plátně před sebou, to nevěděl.

Mel stála a hleděla na zakuklence před sebou, jak snadné by bylo, kdyby takhle zastřelila nějakého smrtijeda, ale ona věděla, že tak jednoduché to nikdy nebude. V Anglii se většinou bojovalo jen hůlkami, ale v Americe jste mohli zahlédnout bystrozory, kteří měli kromě hůlky i jiné zbraně.

Jaké? To bylo na každém jedinci. Někteří meče či kordy, jiní střelné zbraně a ostatní třeba hole nebo vrhací nože. Na oddělení v Americe byly dokonce dvě ženy, které používaly dvě hůlky, ale toto umění vyžadovalo trénink, trpělivost, obratnosti a kdo ví co ještě.

Pak znovu vystřelila, avšak vypadalo to, jako kdyby minula, avšak ona si byla jistá, že znovu zasáhla střed. Nepátrala po tom, prostě znovu zamířila a vystřelila a rovnou dvakrát. Obě kulky prorazily papír tam, kde byla nakreslená hlava.

Pozoroval ji dost dlouho na to, aby věděl, že tahle holka ví přesně kam a kdy by měla zasáhnout a o tom, že opravdu zasáhne ani v nejmenším nepochyboval.

Vyndala poloprázdný zásobník, beretu i zásobník položila na místo, otočila se a vrátila se k mudlovskému podnikateli, kterého zase našla za pultem.

S úsměvem vytáhl její zbraň a průkaz. „Rozebral jsem ji, vyčistil a promazal. Je ve skvělém stavu.“ pochválil Mel. Bystrozorka jen s úsměvem přikývla. Zavřela nabitou Witnessku do pouzdra, uklidila průkaz a s díky na rtech zmizela zpět do kouzelnického světa, přesněji na Příčnou ulici, kterou se rozhodla podrobit svému zkoumání.

Na Příčné se jí celkem líbilo. Ale bylo už celkem pozdě, a tak se vrátila do svého pokoje v Děravém kotli a zalehla do postele.

Druhý den se Melanie Grifith vydala do jedné z postranních ulic, které vedli na Příčnou. A tak se dostala do černokněžnické uličky plné spodiny společnosti, ale také temných kouzelníků.

Prošla Obrtlou ulici po celé její délce. Avšak vůbec se jí nelíbilo, co zde viděla.

V téhle temné ulici zahlédla jednoho muže, který vypadal, že je nechutně bohatý a nejspíš také pořádné zkažený. Stejně byla na konci ulice, tak se rozhodla, že se obrátí zpět směrem na Příčnou a zkusí zjistit, co tu tenhle chlap pohledává.

Sledovala ho, tak aby co nejméně přitahovala pozornost, i když tu stejně přitáhla už jak tudy šla poprvé...

Muž, kterého sledovala, zapadl do jednoho krámu. Borgin a Burges, těmi to jmény se krámek pyšnil. Vešla a začala si prohlížet nějaké šperky, jako kdyby o ně měla vážný zájem a přitom po očku pozorovala blondýna, který kupoval něco temného a zakázaného.

20.08.2010 11:10:04
visnu

Líbí se Vám tyto stránky?

Ne! (1867 | 33%)
Ano! (1925 | 34%)

Vaše nej povídka u mě?

Morgana La Fey (1 | 8%)
SianaS (0 | 0%)
ŽIvot (1 | 9%)
D z Limbu (3 | 25%)
Všechna práva jsou vyhrazena autorům. (J. K. Rowlingová, T. Goodkin,....) Ze své tvorby nemáme finanční užitek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one